Jelentem, 3-1 arányban abszolváltam a negyeddöntők tippjeit, ami majdnem teljes siker -- de csak majdnem, így aztán sikerült kiejtenem a bajnok Bostont :)
Keleten a Cleveland-Atlanta párharc esetén, bevallom, szorosabb mérkőzésekre számítottam, söprésre tehát egyáltalán nem. Pedig összességében az Atlantának esélye sem volt, jó, ha a félidőkig szorossá tudott tenni egy-egy meccset. A Cavs megint simán továbbjutott, max. a negyedik party volt szorosabb. A csapat nagyon egyben van, James meg úgy játszott, mint egy igazi King MVP. A Cavs egymás után a 3. idényben jut el (legalább) a konferenciadöntőbe, s ebben elévülhetetlen érdemei vannak ennek a még mindig csak 24 éves fiatalembernek. Remélhetően bírják majd az izmai-csontjai-idegei a folytatást is. Én, valamint a Clevelandból hozatott, eredeti, kézzel varrott 23-as számú James-mezem nagyon bízunk ebben :)
Cleveland - Atlanta 4-0 (99-72, 105-85, 97-82, 84-74)
A Boston-Orlando párosításnál több tényező is döntött. Az első, amit megpendítettem kérdés formájában korábban, hogy nem vette-e ki nagyon a Celtics erejét a Bulls elleni übergigász, 7 meccses első kör. Nos: de. Meglehetősen, s ehhez hozzájárult az a tény, hogy a csapat ászai (talán épp ezért) erősen hullámzóan játszottak meccsről-meccsre. Garnett eleve sérült volt, s bár Perkins tisztesen helytállt a helyén, de Kevin mester univerzális játékát nem pótolhatta. Ray Allen, Pierce és Rondo hol kiválóan játszottak, hol meg mintha a pályán sem lettek volna. Ehhez az összképhez max. a sokszor az erején-tudásán felül teljesítő Davis tudott jó meccseket hozzátenni, a pályája csúcsán már túllevő Marbury nem.
A 7. meccsen, elvben, ugyan ettől még bármi lehetett volna, hiszen az első 6 mérkőzésen még mindezektől függetlenül is szoros meccsek születtek. De Bostonban az Orlando a hatékony védekezésével, kiváló dobóarányával, valamint a 13 triplájával simán hozta a mindent eldöntő partit, főleg Türkoglunak és a végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Lewis-nak köszönhetően, így Howardnak már nem is kellett annyira megerőltetni magát, megtette ő, amit kellett, az első 6 meccsen. A Boston csak rohant az eredmény után, de a 4. negyedre teljesen szétesett. Az Orlando tehát idegenbeli győzelemmel jutott be a konferenciadöntőbe, a tavalyi bajnok kiesett.
Boston-Orlando 3-4 (90-95, 112-94, 96-117, 95-94, 92-88, 75-83, 82-101)
A Lakers-Houston meccsre szívós Houston ellenállást és Lakers továbjutást tippeltem. Így is történt, itt is 7 meccses party alakult ki, ráadásul úgy, hogy a Rockets motorja: Yao nem is játszott a sérülése miatt. Az viszont ismét a Houston csapategységét mutatja, hogy enélkül is tudtak 3 meccset nyerni (egyet ráadásul LA-ben), főleg Brooks (ezt a nevet érdemes lesz megjegyezni), Scola és Alston játékával. A LAL viszont egyszerűen erősebb (Gasol főleg remekelt most), így a 7. meccsre is maradt bőven energiája, hogy nyugodtan nyerjen. Kobe meg Kobe és kész. A Rockets helytállása azonban minden tiszteletet megérdemel.
LA Lakers-Houston 4-3 (92-100, 111-98, 108-94, 87-99, 118-78, 80-95, 89-70)
A Denver-Dallas párharc nem hozott olyan szoros eredményt, mint tippeltem, max. szorosabb meccseket. A Dallas helytállása elsősorban Nowitzki emberfeletti játékának, semmint a csapat öszetettségének volt köszönhető. A németen nem múlott semmi most sem, de a remek formában dobó Anthony és Billups játékára, s főleg a Denver mint csapat összeszedettségére nem volt érdemi válasza a Mavericksnek. Az eredmények ellenére a Denver továbbjutása lényegében nem forgott veszélyben.
Denver-Dallas 4-1 (109-95, 117-105, 105-106, 119-117, 124-110)
Jönnek hát a konferenciadöntők, és akik nem akarnak a Playoff-ot eddig gyalázatosan elhagyagoló magyar sportadók kedvétől függeni, azoknak ajánlom, hogy ha bírják az éjszakázást, a http://atdhe.net weboldalon online követhetik figyelemmel a további meccsket (köszönet a linkért DepecheM-nak!). A streamek minősége persze olyan, amilyen, de így legalább élőben lehet végigizgulni a továbbiakat.
És most a tippek. A James-Howard összecsapás nagy csata lesz, sok fog múlni rajta, főleg, hogy James tudja-e hozni továbbra is magas pontátlagát, Howard pedig mennyire lesz erős az offensive rebound-okban. A védekezésnek mindkét esetben nagy szerepe lesz, jelesül, hogy mennyire hagyják majd dobni az egyik oldalon Williamst és Westet, a másik oldalon Rashard Lewist és Türkoglut. Én összességében a Cleveland győzelmére tippelek: 4-2.
Nyugaton sem egyszerű a helyzet. A Lakers is és a Nuggets is erős, mint csapat, így itt is nagy szerepe lesz az egyéni teljesítményeknek. Bryant egy zseni, aki bármikor bármire képes, Gasol a liga egyik legjobb centerévé nőtte ki magát, Anthony kiváló formában van, Billups meg a liga egyik legkiválóbb irányítója. És ha a Denver meg tudja szorítani úgy a Lakerst, ahogy a Houston tette (csak még jobban), bármi lehet. A Denver ráadásul többet pihenhetett (bár valószínűleg itt nem lesz a fáradtság tényező, ahhoz a Lakers túl izmos csapat). Hát itt legyen okos valaki... 4-3 a Lakersnek, de ha épp fordítva történik, azon sem fogok majd meglepődni.
Patkánykodások