Hosszú, súlyos betegség után elhunyt Bálint Ágnes József Attila díjas író-szerkesztő-dramaturg, a Magyar Televízió első gyermekműsor-szerkesztője, a magyar gyermek- és ifjúsági televíziós műsorkészítés egyik megalapozója, számtalan közkedvelt televíziós mesesorozat, rádiós hangjáték, mese és meseregény írója.
Ő találta ki a TV-macit, a Futrinka utca lakóit: Böbe babát és Cicamicát, Mazsolát és Manócskát, emellett Frakkot és Károly bácsit, Szerénkét és Lukréciát, Kukorit és Kotkodát, a Szeleburdi családot. Dramaturgja volt a Magyar népmesék, vagy a Vízipók-csodapók című sorozatnak. 1997-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje kitüntetést.
Zseniális volt, és aki ennyire kreatívan, ennyi humorral és szeretettel tudott írni, az minimum Kossuth-díjat érdemelt volna. Mert azok és azoknak a gyerekei is az ő meséin nőttek fel, akik azt a díjat osztják.
Becsüljük meg őket, míg lehet, mert egymás után mennek el a nagy mesélők: 2003-ban Janikovszky Éva, 2006-ban Lázár Ervin. Most Ági néni is. Már csak Csukás István és Varga Katalin (a Gőgös Gúnár és a Mosó Masa írója) maradtak.
A www.balintagnes.hu weboldalon bárki leróhatja kegyeletét.
Patkánykodások